Jak sprawdzić adres serwera DNS na serwerze Windows?

Cześć! Czy zdarzyło Ci się kiedyś potrzebować sprawdzić adres serwera DNS na serwerze Windows, ale nie wiedziałeś, jak to zrobić? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule pokażę Ci, w łatwy do zastosowania sposób, jak sprawdzić ten adres. Dzięki temu będziesz w stanie szybko zlokalizować serwer DNS i rozwiązać wszelkie problemy z połączeniem sieciowym. Przeczytaj dalej, a wszystko stanie się jasne!

Jak sprawdzić adres serwera DNS na serwerze Windows?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś potrzebować sprawdzić adres serwera DNS na serwerze Windows, ale nie wiedziałeś, jak to zrobić? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu!

W przypadku, gdy masz serwer Windows i chcesz sprawdzić adres serwera DNS, istnieje kilka łatwych kroków do wykonania. Warto dowiedzieć się, jak ustawić i sprawdzić adres DNS na twoim serwerze, ponieważ może to być przydatne przy rozwiązywaniu problemów z połączeniem sieciowym.

Aby sprawdzić adres serwera DNS na serwerze Windows, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk „Start” i wybierz „Panel sterowania”.

2. W Panelu sterowania, kliknij opcję „Centrum sieci i udostępniania”.

3. Następnie, w lewym panelu, kliknij „Zmień ustawienia karty sieciowej”.

4. Pojawi się okno z listą dostępnych połączeń sieciowych. Wybierz połączenie, dla którego chcesz sprawdzić adres serwera DNS, i kliknij prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję „Właściwości”.

5. W nowym oknie, w sekcji „Ta połączenia używa następujących składników”, znajdź i wybierz „Protokół Internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)”.

6. Kliknij przycisk „Właściwości”, a następnie w oknie „Właściwości protokołu Internetowego w wersji 4 (TCP/IPv4)” kliknij opcję „Uzyskaj adresy serwera DNS automatycznie”.

7. Jeśli chciałbyś skonfigurować adres serwera DNS ręcznie, kliknij opcję „Użyj następujących adresów serwera DNS”. Wprowadź adresy serwera DNS, a następnie kliknij przycisk „OK”.

Gratulacje! Teraz wiesz, jak sprawdzić adres serwera DNS na serwerze Windows. Dzięki temu będziesz w stanie zlokalizować serwer DNS i rozwiązać wszelkie problemy z połączeniem sieciowym.

Jeśli chcesz nauczyć się więcej na temat serwerów Windows i poszerzyć swoje umiejętności w obszarze IT, gorąco polecam kurs „Microsoft Windows Server dla początkujących”. Ten kurs pozwoli Ci lepiej zrozumieć i wykorzystać możliwości serwera Windows. Sprawdź szczegóły kursu tutaj: https://strefakursow.pl/kursy/it_i_oprogramowanie/kurs_microsoft_windows_server_dla_poczatkujacych.html?ref=66544.

Nie trać więcej czasu na poszukiwanie informacji na temat serwerów DNS. Zapoznaj się z kursami dostępnymi na StrefaKursów i rozwiń swoją wiedzę już dziś!

Rozwijaj swoje umiejętności z polecanymi kursami video:

Sprawdzenie adresu serwera DNS na serwerze Windows może być przydatne, gdy masz problemy z połączeniem sieciowym. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić w prosty sposób. Krok po kroku będziesz prowadzony przez proces sprawdzania adresu DNS na serwerze Windows. Poznasz między innymi jak zmienić ustawienia protokołu Internetowego, skonfigurować adresy serwera DNS ręcznie, a także dowiesz się o możliwościach kursu „Microsoft Windows Server dla początkujących”, który pozwoli Ci lepiej zrozumieć i wykorzystać możliwości serwera Windows. Nie trać więcej czasu na poszukiwanie informacji – rozwiń swoją wiedzę już teraz!

Inne kursy, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Press ESC to close